שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

12 באפריל 2005הדפס
אלפים חגגו השקת מטבע רבע-דולר "ארץ 10,000 האגמים"

מנהל מטבעת ארה"ב והמושל משיקים את ה-"Minnesota Quarter".

מטבע רבע-דולר מיניסוטה "ארץ 10,000 האגמים" 2005סנט פאול, מינסוטה – מנהל מטבעת ארה"ב הנרייטה הולסמן פורה, המושל טים פאולנטי, סלבריטאי המדינה ואלפי מינסוטאים התאספו בבירת המדינה כדי להשיק את מטבע ההנצחה בערך רבע-דולר של מינסוטה, החוגג את "ארץ 10,000 האגמים". עיצוב צד הגב מציג אגם עם שורת עצים עם שני אנשים דגים, טבלן (סוג של עוף) על המים, ומיתאר של גבולות המדינה המקיף את כינויה "Land of 10,000 Lakes". זהו הרבע-דולר השני שפורסם ב-2005, והמטבע ה-32 המונפק בתוכנית "50 State Quarters®" הפופולרית של מטבעת ארה"ב.
"המראות על הרבע-דולר שלכם מאותתות לנו למינסוטה", אמר המנהל פורה לקהל, "אנו רואים טבלן הגולש על אגם עם שורת עצים כששני חברים דגים בסמוך. זהו "רבע-דולר 50 המדינות" הראשון החוגג דיג, ורבים מאיתנו היו רוצים להיות בסירה הקטנה הזאת, עוטים פיתיון על הקרסים, מקשיבים לקריאתו של הטבלן."

לאחר טקס ההשקה, אספני מטבעות מכל הגילאים החליפו את שטרות הדולר שלהם תמורת גלילי רבעי-דולר מינסוטה. אטרקציות לתלמידי בתי-הספר כללו היסטוריה, מדע, מתמטיקה, פעילויות מבוססות קריאה ומשחק אודות חשיבות החיסכון בכסף. ערב טקס ההשקה, המנהל פורה הנחה פורום אספני מטבעות כדי לדון בנושא מה אמריקאים היו רוצים לראות על המטבעות שלהם.

הרבע-דולר של מינסוטה זמין לרכישה במגוון אריזות וכמויות דרך אתר מטבעת ארה"ב.

מקור: מטבעת ארה"ב

תגובות