שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
מאמרים נוספים

הדפס
אספנות יין... מתי היא מתחילה?

זה בדרך כלל מתחיל כשאתה יוצא וקונה ארגז של היין ההוא ממנו נהנית לפני כמה ימים במסעדה האהובה עליך. אתה יודע, היה זה שיראז או קבארנה מקליפורניה ופשוט התאהבת בריחו המפתה ובטעם הקטיפה הרך והחלק הנשאר בפה.

פול מלגריפה, תרגום: ערן מיוחס

חיפשת בעיר, אפילו בדקת באינטרנט ולבסוף מצאת אותו, בערך בחצי מהמחיר אותו שילמת במסעדה, באיזו חנות מחוץ לעיר. היית חייב ארגז, מתוך הנחה שהיין יוכל לעמוד ולהתיישן מעט. חוץ מזה, לא תתנגד לשריין כמה כדי לקחת לחברים, או להשוויץ במפגש המשפחתי הבא. כן, פה זה מתחיל... אתה כבר לא רק שותה יין; אתה עכשיו אספן יין.

ארגז בקבוקי ייןרק רגע, אתה אומר. זה היה רק ארגז אחד ובאמת נהנינו ממנו. זה בסדר, אין שום פסול באיסוף יין, כמה מהאנשים האהובים עליי הם אספני יין. אספנות יין איננה רק תרגיל בצבירת ושמירת בקבוקי יין, לאספנות יין פנים רבות, לחלקם החוויה שבניסיון וההתרגשות בחיפוש יינות חדשים ממקומות אקזוטיים משלהבים את דמיונם, אחרים נהנים מהרגשת הסיפוק הנובעת מהרכבת אוסף יינות ממנו באמת יוכלו להינות לאורך זמן. יש כאלה שאוהבים את הידיעה שהאוסף שלהם בעצם חוסך להם כסף בצורת הנחות הניתנות להם בחנויות היין החביבות עליהם. רבים נמשכים לפן החינוכי שבאספנות, הן באימון חוש הטעם והן בלימוד מגוון הווריאציות המורכב של חוקי היין, תוויות, טכניקות ייצור ומגוון המאפיינים הרבגוני. בסוף, יש כאלה שהם פשוט הדוניסטים, המפיקים הנאה אבסולוטית מהחוויה החושנית של שתיית יין משובח. בשבילי קצת מכל המוזכר הוא מה שמניע את להיטותי לאספנות.

כמו דברים אחרים בחיים, בכל זאת, אספנות עובדת היטב רק עם תוכנית מוצקה. להלן דעת יחיד לאסטרטגיה המתאימה לאיסוף יין, אני אומר דעת יחיד משום שכמו דברים רבים הקשורים ביין, לכל אדם המתנסה בהנאה יש דעה אחרת מאחרים. מה שאני חולק הם 20 שנה של טעויות והצלחות שהניעו את תשוקתי הארוכה ליין, מקנייתו, לאחסונו, להנאה ממנו.

קביעת תקציב

צעד ראשון בתהליך הוא קביעת תקציב. איסוף יין יכול במהרה לצאת מכלל שליטה, במהלך המסע לחיפוש עוד יינות מעולים ניתן לאבד את הכיוון בקשר לכמות ההוצאות, כדי להמנע משבירת תוכניות חיסכון יהיה זה נבון להתחיל לאסוף ע"י קביעת תקציב. הבינו בדיוק כמה מכספכם תוכלו להקצות לקניית יין ואז תתמידו בכך. חישבו על כך לרגע. בעלות ממוצעת של ₪40 לבקבוק, עלות ממוצעת לארגז היא בערך ₪480. אם תקנה ארגז יין כל חודש, תוציא קצת פחות מ-₪5,800 בשנה, סכום שיכול להיראות כסביר, אבל כמה מאיתנו קונים בקבוקי יין ב-₪40 לבקבוק? הסיבה שבגללה בחרתי ₪40 לבקבוק ועיגלתי כלפי מעלה ל-₪5,800 היא כדי לעשות את המתמטיקה קלה יותר. ב-₪80 לבקבוק וארגז כל חודש העלות תהיה ₪11,520, ב-₪120 העלות השנתית תהיה ₪17,2800. קיבלתם את התמונה. כמו כן חישבו על זה, ב-12 ארגזים בשנה יש לכם 144 בקבוקים סה"כ, עם 365 ימים בשנה, 144 בקבוקים משמעותם שאתם יכולים לשתות בקבוק כל שלושה ימים, בערך כ-2 בקבוקים לשבוע, לכמה מכם זה נחשב כמות גדולה, אבל לאחרים זו יכולה להיות פחות מצריכתם. בסופו של יום, בכל זאת, מה שחשוב הוא כמה אתם יכולים להרשות לעצמכם להוציא על התחביב הזה.

פיתוח אסטרטגיה

צעד שני בתהליך הוא פיתוח אסטרטגיית קניה. ברגע שקבעת את התקציב ויש לך מושג על הוצאותיך הכלליות, אתה צריך לחשוב על איך אתה עומד לבזבז אותו. אסטרטגיית הקניה שלך, תוך כדי השענות על התקציב שלך, צריכה לשקף יותר מהרגלי השתיה שלך. למשל, בואו נניח שאתה אוהב יין יחד עם ארוחות ובדר"כ נהנה לפחות מכוס אחת או שתיים בכל ארוחת ערב, עם ארבע כוסות לבקבוק, תצטרך בערך כ-2 בקבוקים לשבוע לשתיה בארוחות. זיכרו, בקטע האחרון חישבנו לפי ארגז בחודש, אם בן או בת זוגכם או אחרים מצטרפים אז תהיו בטוחים שהכפלתם את הסכומים.
בואו גם נניח שאתה אוהב לחגוג אירועים מיוחדים וחגים משפחתיים עם בקבוק נחמד או שניים, בהנחה שישנם בממוצע 12 אירועים גדולים או חגים בשנה נתונה, אתה עכשיו רואה איך אתה שומר בסביבה עוד 24 בקבוקים "מיוחדים". אז בואו נסכם לרגע, לצריכה רגילה תכנון רכישת אותם ארגז אחד או שניים בחודש לא יהיה מוגזם. לצריכה מיוחדת אפשר לתכנן על עוד שני ארגזים במהלך שנה, כך שבסה"כ אתה קונה 14 עד 26 ארגזי יין בשנה, נשמע הרבה, אבל למעשה כמות כזאת מכסה צריכה צנועה. אז דפוסי השתיה שלך מצביעים על כך שתצטרך לתכנן על קניית 12 עד 24 ארגזי יין רגיל לשתיה יומיומית, ביחד עם עוד 2 ארגזי יין ייחודי. אתה יכול גם לשקול על יישון ארגז אחד או שניים ובכך להרוויח יין איכותי יותר. עכשיו עליך להחליט אם אתה יכול להרשות לעצמך סוג כזה של אסטרטגיית קנייה.

אנחנו יודעים ש-24 ארגזים של ₪40 לבקבוק יין עולים בערך ₪11,500, עוד שני ארגזי יין "ייחודי" ב-₪80 הבקבוק יעלו בערך ₪2,000. ובכן, כדי לתמוך באסטרטגיית הקניה שלך תצטרך להוציא בערך ₪13,500, איך זה מסתדר עם התקציב שלך? אם אתה ביתרת תקציב, מעולה! אם אתה חורג מהתקציב, אז עליך לחשוב מחדש על האסטרטגיה שלך בחיפוש אחר דרכים לקיצוץ ההוצאות. התשובה יכולה להיות יין פחות יקר, או פשוט פחות ארגזים של יין. בכל מקרה, חישוב חשוב הוא לקבוע את מספר הארגזים אותם תוכל להרשות לעצמך במחיר של ₪40 לבקבוק.

"כלל ה-₪40"

אולי זה לא נראה כל כך מפואר, אבל השתמשתי בשיעור גדילה של ₪40 מסיבה מסויימת, בואו נאמר שמצאת ארגז נפלא של יין ספרדי ב-₪20 לבקבוק, אם תבסס את חישוביך על ₪40 תדע שעכשיו אתה יכול קצת לבזבז ולקנות קברנה ב-₪60 משום שמחיר הנטו בין שני הארגזים הוא עדיין ₪40 לבקבוק. די פשוט, נכון? המפתח לקישור התקציב שלך עם האסטרטגיה שלך נשאב ממספר הארגזים אותם תוכל לרכוש ב-₪40 הבקבוק. בצורה כזאת יש לך יכולת קלה לחשב את סה"כ קניות היין שלך, אני קורא לכך "כלל ה-₪40" שלי.

מצוייד במספר הארגזים אותם תרצה לרכוש בשנה והידיעה שמספר זה מבוסס על ממוצע של ₪40 לבקבוק, אתה אמור להשאר בקלות בתוך תקציב הכמות והעלות כשאתה קונה את היין שלך.

מחשבות על אספנות

ובכן, כיצד תוכל לפתח מרתף יין עם חתך-רוחב של יינות, חלקם ליישון ארוך וכמה מוכנים לשתיה? שאלה זו היא למעשה מחשבה נוספת אותה צריך לשקול ברגע ששני המרכיבים הראשונים של אסטרטגיה זו נוצרו.

אחד ההבטים המספקים באספנות ואפסון יין הוא היכולת להינות מהאוסף שלך לאורך זמן. במקום לשתות יינות שעדיף היה שיתישנו בבקבוק, מרתף מצוייד כהלכה מאפשר לך להניח לבקבוקים לשכב, תוך כדי צריכת יינות המוכנים יותר לשתיה. אך כיצד ניתן להחליט כמה לקנות לשכיבה לעומת כמה לקנות לשתיה היום?

קוביות עץ לאחסון בקבוקי ייןלמרבה הצער, אין לכך תשובה קלה, אך למרות זאת בואו נביט בתרחישנו הקודם. בחנת את תקציבך והחלטת שקניית 26 ארגזי יין במהלך השנה יספקו את הרגלי השתיה היומיומיים שלך, החלטת גם שתוכל להרשות לעצמך להוציא ₪13,500 לקנייתם, זכור כי כמות יין כזו מתורגמת לבערך 2 בקבוקים בשבוע (כולל כמה אירועים מיוחדים). עכשיו בואו נבחן כמויות אלה במהלך שנה ממשית להבאת "סוגי" יין בחשבון. בניו אינגלנד (בדומה לישראל), מזג-אוויר תלת עונתי, אנו חווים לעיתים קיץ חם ולח, כמו גם חורף קר ומושלג, עם סתיו ואביב כעונות מעבר משתנות. במזג-אוויר תלת עונתי אין זה יוצא דופן ששתייני יין יפתחו חוש-טעם תלת-עונתי, כלומר שבחום הקיץ אנו פונים ללבנים הקלים והמרעננים ובקפאון החורף טעמנו נוטה יותר לכיוון האדומים המלאים. בהינתן שינוי זה, יהיה זה הגיוני שדפוסי הקניה שלנו יתחשבו בשינויים העונתיים. אם נבחן קיץ ממוצע בניו אינגלנד נראה שישנם בערך 4 חודשים חמים באמת עם מזג-אוויר קייצי, ובערך אותו מספר חודשים בהם ממש קר עם מזג-אוויר חורפי, שאר 4 החודשים מאופיינים בחדות כאשר מזג-האוויר יכול לנוע בין חם לקר. בבחינת תקופות אלה, אף על פי כן, יהיה זה הגיוני בשבילנו לקנות מספיק יינות קלים לקיץ לשתיה רגילה למשך תקופה של ארבעה חודשים, מכאן שמתוך 26 הארגזים השנתיים שלנו לא יותר מ-8 יהיו יינות קלי-גוף קיציים קלים לשתיה. אם נסתכל על 18 הארגזים הנותרים, יהיה זה הגיוני בשבילנו לקנות בערך כ-10 ארגזים של יין מלא-גוף חורפי, שאר 8 הארגזים אמורים ליפול איפושהו בין לבין. מתוך 10 הארגזים של היינות המלאים, הגיוני לקנות יינות עם חלון בשלות של 3 עד 5 שנים, כך תוכלו להשכיב כמה מהבקבוקים האלה ללא חשש שיעברו את שיאם לפני שתוכלו להנות מהם.

פיתוח תוכנית אחסון

צעד שלישי בתהליך הוא פיתוח תוכנית אחסון. ברגע שהתחלת בקניית יין בכמויות, חשוב לבסס תוכנית אחסון מחושבת. יין, כמו כל פריט אוכל מתכלה רגיש לסביבתו, למרבה המזל, האלכוהול ביין משמש למעשה כחומר משמר. למרות זאת, שני אויביו הטבעיים של היין: חום ואוויר, עדיין יפעלו לפגיעה ביין שלך אם לא יטופל כראוי. התכונות החשובות ביותר לאיזור אחסון היין שלך הם כדלקמן:

  • טמפרטורה קרה וקבועה. באופן אידאלי, איזור אחסון היין שלך אמור להמצא בטמפרטורה שבין 10 ל-15 מעלות צלזיוס עם תנודת טמפרטורה מינימלית. אם אתה לא יכול למצוא מקום קר, לפחות וודא שהטמפרטורה בו קבועה, עם זאת, נסה שלא לעבור מעל ל-20 מעלות צלזיוס. זכור: ככל שהטמפרטורה חמה יותר כך היין שלך יתיישן מהר יותר. כמו כן, ככל שהטמפרטורה משתנה יותר כך גדל הסיכוי שהבקבוקים שלך יסבלו מאיבוד נוזלים (Ullage). ה-Ullage הוא כמות היין שאובד עקב התרחבות והתכווצות היין במהלך תנודות טמפרטורה גדולות.
  • לחות מתונה. באופן אידאלי, איזור אחסון היין שלך אמור להיות בין 65 ל-75 אחוזי לחות יחסיים. פקק, המעצור הטבעי ברוב בקבוקי היין כיום, דורש לחות לשמירת מצבו ואטימותו. מעט מדי לחות תעשה את הפקק שביר וקשה לחילוץ, ולבסוף תוביל לכשל הפקק. מסיבה זו וודא כי תוכל לאחסן את הבקבוקים שלך על צידם, באותה הדרך בה לחות בסביבה שמחוץ לבקבוק פועלת לשמירת הפקק לח, הבאת היין למגע עם הפקק במהלך האחסון ישמש לשמירת פנים הפקק לח. נסה שלא לאחסן את הבקבוקים שלך הפוכים, למרות שזה ישמור על לחות הפקק, ההפיכה תגרום למשקעים להיאסף בצוואר הבקבוק דבר אשר יקשה על הסרת הפקק ברגע פתיחת הבקבוק.
  • ללא ויברציות. באופן אידאלי, איזור אחסון היין שלך אמור להיות פטור מכל ויברציה. Esters, הקבוצה הגדולה ביותר של תרכובות ארומטיות הנמצאות ביין, נוצרים כאשר שני גורמים חסרי ריח, אלכוהול וחומצה נקשרים. כימיקלי Esters אחראיים למגוון הריחות הנמצאים ביינות מיושנים. ויברציות יפעלו לשבירת קשרים כימיים אלה, ויגרמו ל-Esters לחזור למרכיביהם הבסיסיים. תופעה זו יכולה להתרחש במהלך הובלת יין מעבר לים או לאורך המדינה, ולכן מרבית המובילים ממליצים לתת ליין "לנוח" לאחר מסע ממושך. למרות שהקשרים הכימיקליים בדר"כ יתחדשו לאחר היפרדותם עקב המסע, ויברציות ממושכות יכולות לפגוע קשות ב-Esters ולשנות את טעם וארומת היין לצמיתות.
  • ללא אור. יין מושפע לרעה בחשיפה לקרניי UV לפרקי זמן ממושכים. הסיבה העיקרית לכך שבקבוקי יין הם בצבע ירוק או חום היא כדי לספק הגנה מסויימת כנגד קרינת UV. מסיבה זו על היין שלך להיות מאוחסן במקום חשוך ככל שניתן.
  • עזוב את היין במנוחה. ברגע ששמת את היין שלך ליישון, עליך לעזוב אותו ללא כל מגע או תזוזה עד שאתה מוכן לשתות אותו. אני נשאל לעיתים קרובות על התפיסה של סיבוב הבקבוק כרבע סיבוב כל כמה זמן ואני משיב בקביעות כי עצה זו מטעה, הדבר האחרון שתרצה לעשות עם היין שלך הוא לפזר את המשקע לכל אורך פנים הבקבוק, דבר אשר ייגרם מסיבוב מחזורי. ההימור הכי טוב הוא לאפשר לכל המשקע להיאסף בצד אחד של הבקבוק, דבר שיאפשר לך דרך קלה למזוג את היין בצורה נקייה.

מתוך הנחה כי אין לך מקום בביתך המכיל את התכונות הרשומות למעלה (לרובנו אין) תצטרך או לבנות מקום כזה, או לספק מקום לציוד אחסון. ספר לימוד מצויין למתחילים על בניית מרתף יין הוא "כיצד ומדוע לבנות מרתף יין" מאת דר' ריצ'רד גולד ("How and Why to Build a Wine Cellar" by Richard Gold Ph. D.), הספר מתאר בפרוטרות את התאוריה והמעשה ביצירת איזור אחסון מתאים ליין שלך. לאלה המחפשים פתרון מוכן לשימוש ישנם מאות יחידות מוכנות מראש בשוק, החל מרהיט-ספרייה ועד לערכות מוכנות להרכבה אשר יספקו אחסון מתאים לכ-50 או עד ל-3,500 בקבוקים. רובם, אם לא כל הכלים המוכנים לשימוש מגיעים עם יחידת קירור מכנית לשמירת הטמפרטורה והלחות, היתרון שלהם הוא שהם מאוד עקביים, החסרון הוא שהם צורכים חשמל לתפקוד וכמו כל דבר מכני הם יכולים להתקלקל, לפעמים עם תוצאות הרסניות. דר' גולד תומך בבניית "מרתפים פסיביים" אשר לא דורשים כל מכשור קירור מכני, אך בבית המודרני של ימינו סוג כזה של מרתף לא כל-כך קל להקמה.
חישוב הכדאיות לפני השקעה באחסון הוא השוואת העלות לכל בקבוק של אמצעי אחסון מסויים. למשל, אני משתמש במגוון יחידות אחסון, סגנון אחד אותו אני מחבב במיוחד הוא יחידת 500 הבקבוקים "Vintage Keeper", היא מגיעה כערכה דבר שמוזיל את עלויות ההובלה ודי קלה להרכבה. העלות הממוצעת לכל בקבוק של אחת מהיחידות האלה, כולל הובלה היא בערך ₪19 לבקבוק. ברשותי גם יחידת-חדר גדולה יותר המכילה בערך כ-1,500 בקבוקים, העלות הממוצעת לבקבוק ביחידה הגדולה כולל הוצאות משלוח היא בערך ₪15. ניתן לראות כיצד הבנת המחיר לבקבוק של אפשרות אחסון יין ספציפית יכולה לעזור בקביעת הערך האמיתי של יחידת האחסון.

להלן טבלת עזר לסיכום הדוגמאות שלנו:
מגבלות
תקציב
₪40
לבקבוק
= ₪480
לארגז
= ₪5,760
לשנה
144
בקבוקים
12
ארגזים
₪80
לבקבוק
= ₪960
לארגז
= ₪1,920
לשנה
24
בקבוקים
2
ארגזים
סה"כ
תקציב
₪7,680
לשנה
168
בקבוקים
14
ארגזים
הרגלי
שתייה
3 בקבוקים
בשבוע
= 1 ארגז
בחודש
144
בקבוקים
12
ארגזים
12 אירועים
מיוחדים
@ 2 בקבוקים
לאירוע
= 2 ארגזים 24
בקבוקים
2
ארגזים
סה"כ סכום
קנייה
1 שנה 168
בקבוקים
14
ארגזים
גורמים
עונתיים
4 חודשי
קיץ
= 48
בקבוקים
שהם קלים ללא יישון 4
ארגזים
4 חודשי
חורף
= 48
בקבוקים
שהם מלאים 5 - 3
שנים
4
ארגזים
4 חודשי
מעבר
= 48
בקבוקים
שהם בינוניים 3 - 2
שנים
4
ארגזים
אירועים
מיוחדים
= 24
בקבוקים
שהם מלאים 5 - 3
שנים
2
ארגזים
168
בקבוקים
14
ארגזים

להלן גיליון עבודה שיעזור להדריך אותך בביסוס
אסטרטגיית איסוף יין יעילה
כמה תוכל להוציא על יין השנה? A          ₪  
מספר בקבוקים לפי ₪40 לבקבוק? = A / 40   [1]
מספר הכוסות שאתה שותה כל שבוע
(כולל כוסות ששותים אחרים איתך)?
B    
מספר הבקבוקים שאתה שותה בשנה? (B / 4) X 52   [2]
מספר החגים בהם אתה נהנה מיין? C    
מספר הבקבוקים אותם אתה שותה בחג? D    
מספר בקבוקים נוספים שאתה שותה? C X D   [3]
סה"כ הבקבוקים שאתה שותה בשנה? [2] + [3]   [4]
השווה זאת ביחס לתקציב שלך? [1] - [4]   [5]
אם 5 הוא שלילי, אז אתה שותה יותר משאתה יכול להרשות לעצמך
אם 5 הוא חיובי, אז אתה יכול לקנות יותר ממה שאתה שותה
בצורה אידאלית, 5 אמור להיות 0
גורמים עונתיים - יינות קיץ [4] / 4   קלים
גורמים עונתיים - יינות חורף [4] / 4   מלאים
גורמים עונתיים - יינות מעבר [4] / 4   בינוניים


פול מלגריפה הוא מומחה יינות מוסמך המתגורר בארה"ב, פרטים נוספים באתרו www.musingsonthevine.com.

תגובות

נושא התגובהשםתאריך ושעה
1.אחסון ייןזיוי נדיבי20/10/2005 13:24

האם קיימים באישראל מקומות שאפשר לאחסן אוסף יין של כמה מאןת בקבוקים בתשלום?

[הוסף תגובה]