שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

22 במאי 2005הדפס
שני חשודים נלכדו בשעה שניסו למכור ארבע גלוסקמאות ועצמות נפטרים לזק"א

מידע מודיעיני שהגיע למפקחי רשות העתיקות הביא ללכידתם של שני חשודים, תושבי הכפר עיסאוויה שבצפון ירושלים, אשר ניסו למכור לאנשי זק"א ארבע גלוסקמאות עם עצמות נפטרים יהודיים בני כ- 2000 שנה.  על גבי חלק מהגלוסקמאות חרותות כתובות ארמיות של שמות יהודים שהיו נפוצים בקרב האוכלוסייה היהודית בימי הבית השני, ביניהם: חנניה ושלום.

גלוסקמה (ארון קבורה עתיק) שנלכדה במהלך מבצע

אחת מהגלוסקמאות (ארון קבורה)

במבצע שנערך במהלך סוף השבוע  (בלילה שבין חמישי ושישי) לכדו מפקחי היחידה למניעת שוד עתיקות, בשיתוף של לוחמי מג"ב ירושלים, שני חשודים, תושבי הכפר עיסאוויה, בעת שהשלימו עסקה לממכר של ארבעה ארונות קבורה שהכילו עצמות של נפטרים יהודים  - בסכום של $4,000. החשודים ניסו למכור את הפרטים  לאנשי זק"א ברשותו של  יהודה משי זהב.  מבדיקה שנערכה ע"י מפקחי רשות העתיקות עולה כי הגלוסקמאות נשדדו מקבר יהודי המתוארך לשלהי ימי הבית השני המצוי בסמוך לעיסאוויה.

ברשות העתיקות מציינים כי זו הפעם הראשונה בה נחשף ניסיון לממכר של גלוסקמאות המכילות עצמות של נפטרים יהודיים לגורמים חרדיים. עם השלמת העסקה עוכבו המעורבים לחקירה  ע"י לוחמי מגב והובאו לחקירה במשטרת ציון - שם נחקרו ע"י מפקחי רשות העתיקות.  אמיר גנור, מנהל היחידה למניעת שוד עתיקות, מסר כי במהלך החקירה הודה החשוד העיקרי בניסיון לסחר בעתיקות ללא היתר ובהחזקת עתיקות החשודות כגנובות. החשודים שוחררו בערבות בתום החקירה.

עצמות הנפטרים הועברו לידי אנשי זק"א לקבורה מחודשת ואילו הגלוסקמאות הועברו למשרדי רשות העתיקות והן מהוות מוצג משפטי.

מקור: רשות העתיקות

תגובות