שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

15 ביוני 2005הדפס
באורגון חגיגת רבע-דולר חדש המתאר האגם הגדול בארה"ב

מטבע רבע-דולר אורגון "אגם קרטר" 2005פורטלנד, אורגון – גלוריה אסקרידג', סמנכ"ל השיווק והמכירות במטבעת ארה"ב, הצטרפה למושל טד קולונגוסקי להשקה הרשמית של מטבע רבע-דולר ההנצחה של אורגון מול "אגודת ההיסטוריה של מדינת אורגון" במרכז העיר פורטלנד. דוגמת גב המטבע החדש מתארת את אגם קרטר (Crater Lake), בעומק של 594 מטרים - אגם זה הוא העמוק שבאגמי בארה"ב. הרבע-דולר השלישי שהוכרז ב-2005, זהו המטבע ה-33 שהונפק בתוכנית "רבע-דולר 50 המדינות" הפופולרית של מטבעת ארה"ב.

"אגם קרטר הוא בחירה מעולה לרבע-דולר של אורגון," אמרה אסקרידג'. "צלול ועמוק, כחול עמוק, יופיו הייחודי של אגם קרטר מקודש לילידים האמריקאיים באיזור ונאהב ע"י תושבי אורגון והאלפים המבקרים בפארק הלאומי של אגם קרטר כל שנה. בעקבות רבע-דולר זה, רבים נוספים יגלו את פלאי הטבע של אורגון."

לאחר טקס ההשקה, אשר איפיין שלושה שבטי ילידים מאורגון, נערכה מסיבת גלידה, ואספני מטבעות מכל הגילאים החליפו את שטרות הדולר שלהם תמורת גלילים של רבעי-דולר אורגון. ערב טקס ההשקה, מטבעת ארה"ב ערכה פורום אספני מטבעות באגודת ההיסטוריה של אורגון בכדי לדון בשאלה מה היום רוצים האמריקאים לראות על מטבעותיהם.

הרבע-דולר של אורגון זמין לרכישה במגוון אריזות וכמויות דרך אתר מטבעת ארה"ב.

מקור: מטבעת ארה"ב

תגובות