שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר

נושאים שונים

האוריינטליסטים מציירים את ארץ הקודש

פ' פרלברג, יפו מבט מצפון, 1899אלפיים שנה חלמו מאמינים, נוצרים ויהודים, על ארץ הקודש הרחוקה, השמימית והנעלה בלא שכף רגלם דרכה על אדמתה. התנ"ך, הברית החדשה ושאר כתבי קודש היו הבסיס לתיאורי הארץ בספרים, באיורים, בציורים, בשטיחי קיר ובחלונות הזכוכית הצבעוניים בקתדראלות. היה זה "קמפיין התדמית" הראשון של ארץ הקודש – קמפיין לא מאורגן ולא מתוכנן – קמפיין שהתבצע באמצעות גלויות דואר שהיו כלי התקשורת החדש של הרבע האחרון של המאה ה-19. סיפור אותו קמפיין היסטורי מתבסס על אוסף ייחודי של גלויות דואר מצוירות שצוירו בארץ הקודש בעשורים האחרונים של המאה ה-19 ועד 1935 ע"י הציירים האוריינטליסטים. רק מיעוט מאותן גלויות נשלח בדואר מארץ-ישראל. רובן נרכש ע"י מאמינים נוצרים ויהודים כמזכרות מביקור בארץ הקודש... [למאמר המלא]

מאמרים נוספיםכתבות ועדכונים

פורום

לפורום בנושאי אספנות
שונים

אירועים

תערוכת אוספי מוסיקה נדירים 2008

הגן הלאומי גן השלושה (הסחנה) יערוך בחג סוכות תערוכה של אוספי מוסיקה נדירים. בתערוכה יוצגו למעלה מ- 40 אוספים מיוחדים ביניהם: אוסף שופרות, כלי נגינה אתניים, חלילים מכל העולם, פסנתרים מינאטורים, תקליטים, פריטים מארכיון משה שרת מתולדות הזמר העברי, מועדוני מעריצים של אלביס פרסלי ובוב דילן, שירונים משנות ה-40, פטיפונים, פעמונים ועוד ועוד. התערוכה תערך במוזיאון "עקבות בעמק" במתחם גן השלושה ומוקדשת לזכרה של רותי לבני ז"ל.
במסגרת התערוכה תהינה סדנאות יצירה והופעות ובהם נובויה ימגוצ'י עם מוסיקת עולם, גיל בוהדנא במופע חלילים) התערוכה תהיה פתוחה בחול המועד סוכות בשעות 10:00-16:00 וביום שישי וערב החג עד 14:00.
הכניסה לתערוכה כרוכה בתשלום כניסה לגן השלושה ומאפשרת גם בילוי בגן המיוחד, כולל רחצה במי הנחל ששומרים על טמפרטורה קבועה של 28 מעלות בכל השנה. כן כולל הכרטיס ביקור במוזיאון עקבות בעמק שכולל את המוזיאון לארכיאולוגיה אזורית וים תיכונית ובאתר המשוחזר של חומה ומגדל.