שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

22 ביולי 2005הדפס
50 שנה לאסון מטוס אל-על בבולגריה

מכתבים ששרדו מהאסון יוצגו ביריד הבולים החודשי בת"א. פעילות קיץ לבני נוער – ערכת בולים מתנה למבקרים הצעירים והדרכה בסיסית חינם.

מכתב חתום ששרד הפלת מטוס אל-על בבולגריה ביולי 1955

(לחץ/י להגדלה)

במלאת 50 שנה לאסון מטוס אל-על שהופל מעל שמי בולגריה, יוצגו במסגרת יריד הבולים החודשי בדיזינגוף סנטר בתל אביב, ביום שלישי 2/8, מכתבים ששרדו מהאסון האווירי החמור בתולדות המדינה. במטוס אל-על נספו 58 אנשים, 22 מהם ישראלים. היה זה מטוס "קונסטליישן" בדרכו מלונדון לישראל.  בגלל טעות בניווט, שנבעה מתנאי מזג אוויר קשים, נכנס הטייס למרחב האווירי של בולגריה ושני מטוסי מיג 15 של חיל האוויר הבולגרי הוזנקו לעברו ופתחו עליו בירי – בחשד שמדובר במטוס ריגול. המטוס החל לבעור והקברניט ניסה לנחות נחיתת אונס בשדה תעופה צבאי ישן.  כשהיה המטוס בגובה 300 מטר, תקפו אותו שוב מטוסי קרב בולגרים והמטוס התפוצץ באוויר.  כל נוסעיו נספו.  איש לא יודע עד היום כמה דברי דואר נשא בתוכו המטוס הזה, אבל שק דואר אחד שרד והמכתבים שבתוכו (שרופים או קרועים) הועברו לידי רשות הדואר בישראל ונשלחו לתעודתם, אחרי שהוחתמו בחותמת מרובעת עם הנוסח הלא שיגרתי הבא: "דבר דואר זה שרד במטוס אל-על שהופל בבולגריה ביום 27 ביולי 1955".
פעילויות קיץ לבני נוער והענקת תשורת בולים, יהיו ביריד הבולים הססגוני לבולאות שיתקיים על הגשר בדיזנגוף סנטר בתל אביב, בארגון התאחדות בולאי ישראל, השירות הבולאי ואגודת סוחרי הבולים.
לרגל החופש הגדול, הכינה התאחדות בולאי ישראל פעילות מיוחדת לבני נוער ולילדים שיגיעו ליריד הבולים החודשי.  יום הפעילות הבא הוא יום שלישי 2/8/2005.  ימי הפעילות  הבאים 6/9, 4/10, 1/11, 6/12.
כל ילד וילדה שיגיע ליריד, יתבקש להשיב על 3 שאלות בולאיות שיהיו מבוססות על תערוכת ההדרכה המוצבת במקום ולקבל מתנה: ערכה של 25 בולים מרחבי העולם.
במקום תינתן הדרכה על עולם הבולאות, תהיה פינת החלפות בולים לילדים, יוצבו דוכנים של סוחרי בולים ושל אספנים פרטיים ויוענקו הנחות על מכירת ציוד לאספנים ובולים מהארץ ומחו"ל.  במסגרת פינת ההדרכה המיוחדת, יהיו גם תצוגות של בולים מעניינים ומיוחדים מרחבי העולם, בהם בולים בצורות שונות ומשונות, חומרים שונים עליהם מודפסים בולים בהם מעץ, מפלסטיק ומזהב, הבול הקטן והגדול בעולם לצד צורות גיאומטריות מיוחדות, טעויות בעיצוב בולים, בולים מנגנים ועוד.
האירועים יתפרסו בגשר דיסקונט של דיזנגוף סנטר והתצוגות והפעילות יהיו החל מהשעה 12 בצהריים ועד 8 בערב.

הכניסה חופשית!

לפרטים נוספים: התאחדות בולאי ישראל 03-6295547.

תגובות