שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

27 בספטמבר 2005הדפס
בזק הנפיקה כרטיס טלכרט לזכר י"א הספורטאים שנרצחו באולימפיאדת מינכן


טלכרט לזכר יא הספורטאים הישראלים שנרצחו באולימפיאדת מינכן, ישראל, 2005בזק הנפיקה, בשיתוף הוועד האולימפי, כרטיס טלכרט מיוחד לזכר אחד עשר הספורטאים הישראלים שנרצחו באולימפיאדת מינכן בשנת 1972. על פני הכרטיס מופיעה תמונת המשלחת הישראלית בטקס הפתיחה של האולימפיאדה, ועל צדו השני מופיעים שמותיהם של 11 הנרצחים. כרטיס הטלכרט, שמכירתו כבר החלה בחודש אוגוסט, מכיל 50 יחידות מניה, ומחירו 28 שקלים.

בכ"ד באלול, 28 בספטמבר, יום השנה ה-33 לרצח הספורטאים (ע"פ התאריך העברי), יוצג הכרטיס לראשונה במסגרת טקס האזכרה הממלכתי שמארגן הוועד האולימפי ליד האנדרטה לזכר י"א הספורטאים, ברחוב ויצמן בתל אביב. תמונה ממוסגרת של הכרטיס תוענק על ידי נציג בזק למשפחות השכולות.

"חברת בזק רואה חשיבות רבה בהנצחת זכרם של הספורטאים הישראלים כמסר חברתי", אומר מנהל אגף השיווק אלדד כהן. "בשנת 2004 נמכרו בישראל יותר מ-3 מיליון כרטיסי טלכרט. בתפוצה רבה כל כך משמשים כרטיסי הטלכרט גם פלטפורמה יעילה להעברת מסרים חברתיים מהותיים הקשורים להוויה הישראלית".

טעות ההגהה של בזק בטלכרט יא חללי אולימפיאדת מינכןשגיאת הגהה

בגב הטלכרט מופיעים שמותיהם של 11 הנרצחים, לצד השמות נכתב כי המחבלים "החתימו את הדגל האולימפי ברוצחם 11 מחברי המשלחת", כשהאיות הנכון הוא "הכתימו". מבזק נמסר בתגובה כי "היענותה של בזק לוועד האולימפי להנציח את זכרם של י"א חללי מינכן, נעשתה מתוך כוונה כנה לסייע בהנצחת זכרם של החללים וכמובן שלא מתוך שיקולים מסחריים. מדובר בטעות הגהה שנעשתה בתום לב, ובזק מתנצלת על הטעות".

לא הפעם הראשונה

טעות מביכה נוספת קרתה לבזק בשנת 1994, עם הנפקתו של טלכרט לציון השלום עם ירדן, כאשר על דגל ירדן הוצג כוכב בעל שמונה קודקודים במקום שבעה.

מקור: לוגו בזק

תגובות