שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר

הדפס
עמותת א.נ.ק.ה

א.נ.ק.ה - עמותת אספני נשק קר אתנוגרפי והיסטורי בישראל

עמותת אספנים ישראלים ששמה לה למטרה לקדם את האספנות של נשק קר אתני והיסטורי בישראל. למסד קשר בין אספנים בארץ ובחו"ל, להעמיק את הלימוד והמחקר בתחום זה, לעודד ולהדריך אספנים חדשים.

ישראל יושבת על הגשר היבשתי המחבר את אסיה, אפריקה ואירופה ושולט על דרכי המסחר ביניהן. משחר ההיסטוריה היה אזור זה מוקד למאבקי כוח בין המעצמות השכנות: מהמאבק המתמשך בין מצרים וממלכות ארם-נהריים בימי קדם, דרך מאבקי האיסלאם והצלבנים וכלה במלחמות בין המעצמות האירופאיות עם האימפריה העות'מאנית. המאבק בין מזרח ומערב על ההגמוניה וההשפעה באזור נמשך עד לשלהי המאה העשרים. המספר הגדול של החילות שצעדו פה והקרבות שהתחוללו באזור השאירו את רישומם במספר הגדול של מתעניינים בנושא כלי הנשק ובאיסופם. מקומה של ישראל בלב העולם האיסלאמי והעניין הרב באמנות האיסלאם השפיע רבות על אספנות הנשק. על כן, מספר אוספים של נשק אסלאמי בישראל הם מהגדולים והמרשימים בעולם.

העמותה נוסדה בשנת 1980 בידי קומץ חברים מותיקי האספנים בארץ, במטרה לקדם את האספנות של נשק קר, להעמיק את המחקר והלימוד בתחום ולהדריך אספנים צעירים. בעמותה חברים היום למעלה ממאה אספנים. פעילות העמותה מגוונת מאד: מתקיימות פגישות קבועות בבית מלון במרכז הארץ בהן חולקים האספנים חידושים מתחום תחביבם. בפגישות אלו נערך יריד להחלפה, קניה ומכירה של פריטי אספנות, כולל מכירות פומביות של פריטים מיוחדים. בנוסף, מארחים חברי העמותה בני משפחה וידידים ליד שולחנות ערוכים לשמיעת הרצאות בתחום האספנות של נשק קר ותולדותיו ובתחומים דומים. העמותה מקיימת בקורים מאורגנים בבתי האספנים ובתערוכות מיוחדות. העמותה גם מקיימת קשרים עם אספנים בחו"ל ועם מוזיאונים בארץ וחבריה משאילים מאוספיהם לתצוגות בתערוכות המתקיימות במוזיאונים אלו. העמותה פתוחה בפני כל ישראלי המתעניין באספנות נשק קר. אם הנך מתעניין בתחום זה ומעוניין ללמוד ולקדם את הנושא, כתוב/י אלינו וניצור עמך קשר.

קישורים
טופס פנייה

*שם מלא:

טלפון:

*דוא"ל:

תחומי עניין:


א.נ.ק.ה. ת.ד. 23312 תל אביב 61231

מוזיאונים בישראל עימם התקיים/מתקיים שיתוף פעולה עם א.נ.ק.ה:

נשק הודי עתיק
פינה באוסף גדול של נשק הודי עתיק
(מאוספו של עודד שרמייסטר ז"ל)

נשקים אסיתיים
מבחר פריטים אסיאתיים מהיפים ביותר בישראל
(מאוספו של עודד שרמייסטר ז"ל)

חרבות צייד אירופאיות
מבחר של חרבות צייד אירופאיות
מאוסף פרטי במרכז הארץ

אוסף נשק אפריקאי
אוסף נשק אפריקאי מהמרכז,
פריטים יוצאי דופן במצבם ובנדירותם