שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
גלריות ומוזיאונים לאמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

12 במאי 2006הדפס
"עד כלות קולם..." – תערוכת צילום ראשונה ושונה של רוני בן-ארי

הצלמת שהתה למעלה משנה במוסד סיעודי ביפו. את צילומיה וקולות המקום תציג בצורה ייחודית באמצעות מקרנים, בתוך חלל חשוך של גלריית המדרשה לצילום גיאוגרפי בתל-אביב. התערוכה תפתח ביום ששי 12.05.06 בשעה 13:00 למשך כ-3 שבועות.

אוצר: מיקי קרצמן

רוני בן-ארי"שהיתי במחיצת הסעודים והתשושים אספתי לתוכי בתמונות פרטים מחייהם ובאוזני מהדהד קולם. ראיתי מקרוב את הזמן החולף ותועה הזמן העמוס במראות וצבעו אדום" אומרת הצלמת רוני בן-ארי.

בעודו מבין כי גופו בגד בו, ביקש אביה של רוני שתחפש לו "בית-מעבר" עד אשר "איאסף אל אבותיי"... בעודה מחפשת, הלך אביה לעולמו! רוני בחרה לשוב עם המצלמה למוסד בו התכוונה לשכנו ולתעד את אותם נתזי-חיים שנותרו באנשים, בבני-אדם שגופם ונפשם בגדו בם. "ובתוך תהליך האובדן מצאתי עצמי יושבת שעות ומתבוננת באנשים, נשים וגברים לבני-שיער, רתוקים לכיסאות-גלגלים, מבטם מופנה למרחק וקולותיהם כצלילים עצורים כאילו "מבקשים לומר דבר-מה".

למרות הנראות כאילו דומים כולם במצבם, הצליחה רוני למצוא את השונות דרך פרטי הלבוש האישיים אשר נשאו על עצמם, "זיכרון מהימים ההם"...גבר אחד עם כיפה רקומה, אישה עם סודר בפסים אדומים, גברת אחרת צמודה לתיקה האישי שעשוי עור-נחש ואחרת יושבת עם מעיל פרווה כאילו בעוד רגע תצא לקונצרט. לפעמים נדמה היה לה כי הם מישירים מבט למצלמה כאלו מחכים לצילום. אך לא!..

רוני בן-אריכמו אנשים עטופים באהבה כך הנציחה את אלה עטופים בצינורות המובילים את מזונם ומסביב שקיות של צבעים של "ילו" ו"רד" ו"סיאן" (צבעי יסוד בצילום) ולכן התקרבה עם המצלמה עד מרחק נגיעה כדימוי של חיבוק וחיזוק. בעבודתה מנסה לעצור את כאב הזמן החולף ולעסוק בצבעוניות של ליבת החיים.

זוהי תערוכת היחיד הראשונה של בן ארי, לאחר כמה תערוכות קבוצתיות, כולן בנושאים חברתיים. שנים עסקה בתחקיר בימוי והפקה בטלוויזיה. ב-1988 זכתה בפרס העיתונות על שידעה למצוא גם את החיוב בחברה הישראלית. בשנים האחרונות שותפה להקמה ולבניית אתר "יד לאישה הלוחמת" בניצנים הישנה. פעילותו החינוכית מתמקדת בגבורת- נשים.

פתיחה: יום ו' 12.05.06, נעילה: יום ד' 31.05.06
שעות ביקור: ב'-ה' 10:00-13:00 16:00-20:00, ו' 10:00-13:00
המדרשה לצילום גיאוגרפי – שד' החי"ל 8 פינת יגאל אלון 32 יד-אליהו תל אביב
טלפון: 03-6300149

תגובות