שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
גלריות ומוזיאונים לאמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

16 באוגוסט 2006הדפס
"לילות לבנים ת"א – יפו" הצייר שלמה שוורץ לא מפסיק לחיות

מזה שנים רגילים בלייני ובאי בתי הקפה בתל אביב, לחברתו של האיש שמחזיק מחברת ציור ומשרבט עד השעות הקטנות של הלילה.

שלמה שוורץ - לילות לבניםשלמה שוורץ בן 70, מה שלא מונע בעדו לנהל חיי לילה מסועפים וגם לתעד אותם, בעיר שלא מפסיקה לעולם, גם כשתותחים רועמים. לפיכך, שמה של התערוכה החדשה שלו : "לילות לבנים ת"א – יפו" והיא מוצגת בגלריית אלטרנטיב בחצרות יפו, בכל חודש אוגוסט ועד ה-3.9.06. בתערוכה ציורים מ"כסית" הנצחית ועד "פועה", ת"א ויפו מאוירות בצבעי שמן עליזים וססגוניים.

שוורץ הוא צייר מקצועי, ששרד את השואה. הוא שרד בזכות תושייה ונסים, ובעיקר בגלל אופיו האופטימי, והחלומות שצייר על התוכניות לעתיד, כשיצא לחופשי. הוא צייר עם פחם מהעצים השרופים, אם היה נתפס, היו הורגים אותו, אך הרצון לצייר בער בעצמותיו. הוא צייר כל מיני חלומות, כמו לדוגמה, לבנות לעצמו מכונית ומגני דוד אותם דמיין על הטנקים הגרמניים.
כאשר עלה ארצה עבד שלמה כמשרטט מפות. היה אחראי על חדר המלחמה ושרטט מפות בכל המלחמות, החל ממלחמת קדש בשנת 1956, דרך מלחמת ששת הימים בשנת 1967 ועד אחרי מלחמת יום כיפור בשנת 1973. במהלך הזמן, תוך כדי העבודה סיים את מכון אבני, למד ציור אצל הצייר אבני בכבודו ובעצמו. במרוצת הזמן התקבל כחבר באגודת הציירים, קיבל פרסים והופיע בתערוכות בכל העולם.

ציוריו של שוורץ מופיעים ביד ושם בירושלים, במוזיאון בניו יורק ובימים אלו מתנהל משא ומתן עם מוזיאון ההעפלה בעתלית, המבקש לרכוש את הציורים המנציחים את חיי היהודים במחנות בקפריסין.

גלריה אלטרנטיב, חצרות יפו
שדרות ירושלים 15, יפו
ב'-ה': 11:00-13:00, 16:00-20:00, שישי: 11:00-15:00
טלפון: 03-5183175

תגובות