שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

3 בספטמבר 2006הדפס
אוסף בולים נדיר בנושא הסכסוך הישראלי-ערבי לתצוגה בת"א

אוסף נדיר ומיוחד בנושא הסכסוך הישראלי-ערבי של האספן לורנס פישר, יוצג ביום שלישי ה-5 בספטמבר ביריד הבולים החודשי, על הגשר בדיזנגוף סנטר בתל אביב, בארגון התאחדות בולאי ישראל, השירות הבולאי ואגודת סוחרי הבולים.

בול בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני, עירק, 2001האוסף מציג את השתקפות הסכסוך בין ישראל והערבים כפי שעולה מבולי מדינות שונות בעולם. זהו אוסף ייחודי בעל השלכות היסטוריות, המלמד כיצד רואים בעולם את הבעיה, לאורך השנים ובשילוב מלחמות ישראל. חלק מן הבולים מהווים תעמולה נגד ישראל וחלקם מעוותים את המציאות ההיסטורית.
בין היתר, מצויים באוסף בולים ועליהם מפה של ירדן המשתרעת עד לים התיכון. יש גם מעטפות עם חותמות דואר עם כיתובים פוליטיים כמו "הצילו אדמת הפלשתינים".
האוסף פותח בבולים ממלחמת העצמאות וממשיך במלחמות ישראל השונות. ישנם בו בולים המביעים תמיכה של מדינות בבעיית הפליטים הפלשתינים, תמיכה בארגוני טרור ואף בולים המתעלמים מקיום ישראל.

ייתכן ובאוסף הבולים הביתי שלכם מצויים בולים נדירים ויקרים ואולי בין המסמכים הישנים של הסבא או ההורים ישנם מכתבים שיש להם ערך אספני. את התשובה ניתן יהיה לקבל, ללא תמורה, על ידי מומחים לבולים שפועלים בכל חודש ביריד ססגוני לבולאות.

במקום יוצבו דוכנים של סוחרי בולים ושל אספנים פרטיים ויוענקו הנחות על מכירת ציוד לאספנים ובולים מהארץ ומחו"ל. תינתן הדרכה על עולם הבולאות ותהיה פינת החלפות בולים לילדים. במסגרת האירוע, תונפק חותמת מיוחדת שתוטבע רק ביריד בדיו בצבע כסף ולא כרגיל, בצבע שחור, נושא החותמת: מזל בתולה.

ביריד יהיו גם תצוגות של בולים מעניינים ומיוחדים מרחבי העולם, בהם בולים בצורות שונות ומשונות, חומרים שונים עליהם מודפסים בולים בהם מעץ, מפלסטיק ומזהב, הבול הקטן והגדול בעולם לצד צורות גיאומטריות מיוחדות, ומבחר דפי בולים ממדינות אקזוטיות שונות.

האירועים יתפרסו בגשר של דיזנגוף סנטר והתצוגות והפעילות יחלו מהשעה 12:00 בצהריים ועד 07:00 בערב. הכניסה חופשית.

תגובות

נושא התגובהשםתאריך ושעה
2.הסכסך ערבי ישראלי obelix29/04/2008 20:56

לא מדוייק, יש גם מדינות אפריקה, מזרח אירופאיות, מזרח אסיה וגם קפריסין

[הוסף תגובה]

1.הסכסך ערבי ישראלי yahel samuel20/03/2008 16:56

זה הרי בורר שכול הבולים שמצגים את ישראל באור שלילי הים ממוצא ערבי

[הוסף תגובה]