שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
גלריות ומוזיאונים לאמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

8 בפברואר 2007הדפס
ורד עותמי – אמנות חדשנית ב-Papier-mâché

צבעוניות, שמחת חיים ויצירתיות הם הרשמים הנטמעים אצל הצופה בעבודות ה-Papier-mâché של ורד עותמי. ורד מפסלת ומציירת מתוך חדוות יצירה עמוקה ביותר, כאשר מטרתה היא כי אמנותה תייצר קשר של שמחה וחדווה בין יצירתה לבין הצופה.

ורד עותמי, Papier-macheעבודותיה של ורד עותמי, המפסלת אלמנטים תלת מימדיים בטכניקת ה-Papier-mâché (עיסת נייר) מתאפיינות בצבעוניות מלאת חדוות חיים ויופי, אשר לא ניתן להתעלם ממנה. פסליה דורשים תגובה מיידית, שהינה בדרך כלל חיוך...

טכניקת הפיסול בעיסת הנייר הינה טרנד השוטף את ארצנו בימים אלה. ישנה היענות ציבורית נרחבת וסקרנות, ונראה כי רבים עוסקים בתחום זה ברמת התחביב. מעטים הם האנשים הלוקחים טכניקה זו למקום של אמנות פר-אקסלנס. דווקא ורד, יוצרת רב-תחומית מגיל צעיר, לקחה את זה צעד אחד קדימה והפכה את עיסת הנייר לחומר ממנו היא יוצרת עבודות אמנות ברמה הגבוהה ביותר. ורד, בעלת ניסיון רב בציור, פיסול, רקמה וקווילטינג, יוצרת פסלים מאוד ייחודיים, בעלי נגיעות אתניות, טביעת יד מאוד מסוימת וסגנון שהינו בלעדי לה.

עותמי היא אמנית אוטודידקטית אשר למדה את טכניקת ה- Papier-mâché בעצמה. לפני כשנה עברה השתלמות מקצועית בתחום בהודו, אצל מומחה מקומי בדרמסאלה. במהלך ההשתלמות, התוודעה לטכניקות וסגנונות יצירה המאפיינים את היצירה ההודית ב- Papier-mâché.

השילוב בין טכניקת היצירה המקומית לצד ההשראה ההודית הביאה את ורד ליצירה של פסלים מיוחדים, המבטאים את התפיסה הישראלית לפיסול בחומר זה לצד השפעה של אלמנטים אתניים מאזורים שונים בעולם, כגון: מרוקו, יוון, מקסיקו, פרובאנס ועוד. כל הנ"ל מייחדים את עבודותיה של ורד עותמי וממצבים אותה כאמנית מוכשרת ופורצת דרך בדרכה, היוצרת מתוך אהבת היצירה, סקרנות, שמחת חיים, התבוננות וחיפוש תמידי אחר הביטוי המושלם של כל אלמנטים אלה באמנות.

בקרוב תפתח "הגלריה של ורד", הראשונה בארץ לאמנות Papier-mâché, וכן מתוכננות להתקיים מספר תערוכות מעבודותיה בנושא. פירוט יגיע בהמשך. במקביל, מעבירה ורד סדנאות חווייתיות למבוגרים בטכניקות עיסת נייר. תלמידיה מגיעים מכל הארץ ומהללים את יכולת הנתינה הבלתי מוגבלת שלה.

תגובות

נושא התגובהשםתאריך ושעה
1.ורד עותמילאה פלד03/03/2007 16:18

אני מכירה הרבה עבודות מעיסת נייר אך העבודות של ורד שונות מושקעות ומדהימות ביופיין , מקווה שאחד מהמוזיאונים בארץ ירכשו עבודות שלה.

[הוסף תגובה]