שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
גלריות ומוזיאונים לאמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

4 באפריל 2007הדפס
קיץ לבנוני 2006 – יעקב פורת במוזיאון חניתה שבגליל המערבי

פחות משנה לאחר מלחמת לבנון השנייה תיפתח תערוכתו של האמן התל אביבי יעקב פורת "קיץ לבנוני 2006" באגף לאמנות עכשווית במוזיאון חניתה שבגליל המערבי. האמנות שאחרי המלחמה.

אוצרת: חנה ברק אנגל

יעקב פורתהחל מה-10 באפריל, יציג האמן יעקב פורת את תערוכתו "קיץ לבנוני 2006" בקיבוץ חניתה. בתערוכה יוצגו 18 עבודות שיצר האמן במשך המלחמה האחרונה ואילך כביטוי לכעס ודאגה שחש כלפיה. היצירות 60x40 ס"מ נעשו בטכניקה מעורבת.

בשפתו האישית אשר התגבשה עם השנים מבטא האמן את חרדותיו, תסכוליו, כעסיו והתרשמויותיו האישיות מאירועי השנה שחלפה. על המצע המשמש אותו ליצירתו – יוצר האמן מעין חלונות – פתחים אל מציאותו הסובייקטיבית, מתוכן נשקפות דמויות שונות, החל ממעין פורטרטים עצמיים, המשך בראש נשר, גמל, דמויות נשיות חרדות, ועד לרישומים ישירים של טנקים אפופי עשן. חוסר האונים הבא לידי ביטוי בעבודות אלה מבטא את התחושה הכללית אשר שררה בארץ באותה תקופה. האמן כראי תקופתו. מבנה החלונות, המאפיין את יצירותיו בשנים האחרונות, חלונות שבהם ישנם אלמנטים סיפוריים, הוא גם המבנה של עבודותיו שבתערוכה הנוכחית.

יעקב פורתבתערוכתו הקודמת "גם למראה נושן יש רגע של הולדת" התמקד פורת בחללים שבתוכם דמויות, חלקן כמו ריאליסטיות וחלקן דמיוניות לחלוטין: אנשים, בעלי חיים, פאונים, מפלצות, שדים, בעלי כנף, מסיכות, צורות גיאומטריות ויצורים קסומים אחרים. תערוכתו "שיחות עם קפקא" שיועדה להיות מוצגת בפראג במשך חודש ימים, הוצגה לבסוף קרוב ל-4 שנים בערים שונות באירופה בעקבות התגובות הנלהבות.

יעקב פורת

חי בארץ מגיל 14, הוא בעל תואר ראשון בספרות עברית ובמקרא ותואר שני ב"תורת הספרות הכללית" מאונ' ת"א. למד ציור והדפס אמנותי במכון אבני. השכלתו הספרותית ניכרת בציוריו אבל אינה הופכת אותן לאילוסטרציות ספרותיות אלא "לכוח מניע בציור, הגורם להעמקת ההבעה ולמורכבות האמירה הציורית" כדברי פרופ' נורית גוברין בפתיחת תערוכתו "שיחות עם קפקא" בירושלים ב-2001. השתתף בתערוכות יחיד וקבוצתיות רבות בארץ ובעולם.


פתיחה חגיגית: יום שישי 13.4.07 בשעה 13:00
תקופת הצגה: 1.4.07-29.4.07
שעות פתיחה: א'-ה' 9:00-14:00, ו'-שבת 9:00-13:00
כתובת: מוזיאון חניתה, קיבוץ חניתה. 052-3749677

תגובות