שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
גלריות ומוזיאונים לאמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

9 באוקטובר 2007הדפס
ציפורים – תערוכתה של אודרי ברגנר בגלריה ברנרד

תערוכתה של האמנית הוותיקה אודרי ברגנר, "ציפורים", תיפתח בגלריה ברנרד, תל אביב, ביום חמישי ה-11 באוקטובר, בשעה 19:30. התערוכה תוצג בגלריה עד ה-9 בנובמבר.

אודרי ברגנראוצרת: מאיה מור

במהלך 3 השנים בהן פסקה לצייר בסטודיו שלה בתל-אביב, שיקעה עצמה אודרי ברגנר בכתיבת ספרים ואיירה את ספרי שיריה של לאה גולדברג וספרים נוספים. בשנת 2002-3, החלה ברגנר את סידרת ציוריה, "ציפורים", אשר הוצגו לראשונה במלבורן, אוסטרליה, ב-2004.

בגלריה ברנרד תציג ברגנר, 13 ציורי שמן על בד ועוד 8 אקוורלים, מתוך ציורי הסדרה "ציפורים", שטרם הציגה בארץ. בצבעי אדום, שחור וצהוב בהם היא מכסה את משטחי הציור שלה, יוצרת ברגנר רקע חריף ודרמטי לדימויי הציפורים העולות מתוך בדיה ומנסות ללכוד את מבטינו בצורתן השבירה.
בקווים חדים והחלטיים מציירת ברגנר את ציפוריה, אשר נולדו מתוך הצורך שלה להגיב על האירועים המתרחשים סביבה. "וכיוון שאיני מוצאת דרך להלביש נושא ברוח הזמנים, הנחתי למכחול שלי לשוט וחשבתי על הצבע עצמו: מרקם, גוון, צורה, הרבה אדום ושחור", כותבת ברגנר בקטלוג תערוכתה.
הצורות אותן היא יוצרת מזכירות ציפורים ארוכות רגליים, כמעט אנושיות, הלכודות בין שמים וארץ, מבלי יכולת להינתק מתוך הסבך אליו נקלעו במעופן. אלו ציפורים הנוסקות, או צונחות ארצה, ונדמות "לתושבי הפלנטה במאמצם להפוך את החיים לאפשריים" אומרת ברגנר.

אודרי ברגנר"גוף העבודות המוצג בתערוכה יוצר אי נוחות, או אי נחת, ישנה תחושה של מאבק, מתח, חרדה ופיתוי, ניסיון נואש לנסוק אל על, או לנחות על קרקע מוצקה. מרכז הכובד של הציור נמצא לרוב בחלקו העליון ונשען על בסיס דק כרגלי ציפור, דבר היוצר תחושה של חוסר יציבות ומשען רעוע" כותבת מאיה מור בקטלוג התערוכה.
ברגנר, המיטיבה לשלב לאורך השנים בין ציור פיגורטיבי למופשט, מקפידה לשרטט מבעד לרקע הסוער של ציוריה את דמותן של הציפורים. בעזרת קווים ישרים ומשולשים חדים וגיאומטריים, ההופכים למקור וכנפיים, היא מעניקה למושאי יצירתה את תנועתם הדינאמית, תוך שהיא מקפידה על חזותם האניגמאטית מלאת הביטוי.

אודרי ברגנר ילידת 1927, אשר בחודש מאי חגגה את יום הולדתה ה – 80, נשואה לצייר יוסל ברגנר, כבר 58 שנים. ב-1950 הגיעו בני הזוג לישראל מאוסטרליה. בנוסף לציור, עסקה ברגנר שנים רובות בעיצוב תפאורה ותלבושות לתיאטרוני הבימה, הקאמרי ותיאטרון האידיש שפיל, במיוחד עיצבה תפאורות להצגותיהם של ידידיה ניסים אלוני ושמואל בונים.
היא איירה ספרים רבים והציגה תערוכות רבות בארץ ובחו"ל. ציוריה נמצאים באוספי מוזיאון ישראל, ירושלים, המוזיאון לאמנות מודרנית, חיפה ובאוספים פרטיים, בארץ ובחו"ל. עבודותיה מוצגות בתצוגות קבע באוניברסיטה העברית, בירושלים, בקמפוסים בהר הצופים ובגבעת רם.


פתיחה: 11.10.07 בשעה 19:30
נעילה: 09.11.2007
שעות ביקור: ב'-ה' 10:00-13:00, 16:00-19:00, ו' 10:00-13:00
כתובת: בן יהודה 170, תל אביב. טל': 03-5270547

תגובות