שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
גלריות ומוזיאונים לאמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

26 בפברואר 2008הדפס
העירומות שלי – גבי בן זנו רישום במתכת בגלריה גרשטיין

ביום שישי, 7 במרץ 2008, בשעה 11:00, תיפתח תערוכתו של גבי בן זנו "העירומות שלי" רישום במתכת בגלריה גרשטיין בתל אביב.

אוצר: דודו גרשטיין

גבי בן זנוכשמדובר ברישום משוחרר ומהנה תמיד נעים לצטט את פול קליי: "לרשום זה כמו לקחת את הקו לטיול". גבי בן זנו הוא אמן ותיק ומיומן שיצא מן הקו בשנות השבעים הרזות, הרדוקטיביות, רק בשביל להיעקד אליו כל חייו היצירתיים. לאורך השנים הקו של בן זנו יצא להרבה טיולים סביב נושאים קלאסיים כמו רישום ראש, גולגולת וגוף האשה. הטיולים שלו שעברו דרך מגמות אמנות שונות הותירו רישום שנע מהמינימליזם והמופשט עד הנאו-אקפרסיוניזם, מן המאופק והחותך ועד לסוער ומסתער, מן הנאבק ומתייסר ועד למעודן ולזורם.

בתערוכה הנוכחית בחר בן זנו להתמקד בעבודות שמצטיירות לו גם בעיניים עצומות או בידיים קשורות. זהו מין רישום שנובע כתוצאה מתואם מלא בין העין והיד, שנשלף לו כמו מן השרוול, שזורם במשיכה אחת. גם מבחינת הנושא הוא בוחר ללכת בעקבות הקו שיוצא לטיול באתר הקלאסי והאהוב עליו יותר מכל: גוף האשה.

בחיק האשה הנחשקת בן ז'נו מוצא את עצמו הולך הלאה מן הרישום שחושב מראש אל עבר רישום שכמו רושם את עצמו, הלאה מהדו-מימדיות המקפיאה של הנייר המלבני אל עבר התלת-מימדיות על הקירות עצמם, הלאה מן הקו הנעדר חומריות, פיזיות, מוחשיות אל עבר הברזל החלוד שמשמש בדרך כלל לקונסטרוקציות בניין, הלאה אל עבר שריטות עמוקות בתוך שדות שמן עבים על בד הקנווס, הלאה אל חוטי פליז מעודנים המארגנים את הדימוי כתכשיט שברירי ומעודן, הלאה אל עבר רישום שאינו בוחן את יכולתו של הצופה לזהות את הדימוי המתואר, הלאה אל עבר רישום שלוכד בתוכו את החלל, האור והתנועה, הלאה אל עבר רישום מפוייס, משועשע ומהנה שאי אפשר להחמיץ את נוכחותו בחלל.

נעמי אביב


פתיחה: 07.03.08, 11:00-14:00
נעילה: 31.03.2008
שעות פתיחה: א'-ה' 11:00-19:00, ו' 10:00-14:00
כתובת: רח' בן יהודה 99, תל אביב

תגובות