שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
גלריות ומוזיאונים לאמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

13 במרץ 2008הדפס
מיכאל ברוסילובסקי בתערוכת ציורים בגלריה של ביה"ס בסיס

ביום שני, ה-17 במרץ 2008, בשעה 20:00, תיפתח תערוכה מציוריו של מיכאל ברוסילובסקי בגלריית בסיס – בית ספר לפיסול שבעמק חפר.


מיכאל ברוסילובסקי, Judith and Olophern, 1994מיכאל (מישה) ברוסילובסקי נולד בקייב בשנת 1931. הוא מתגורר ברוסיה. למד תואר ראשון במכון לאמנות בקייב, ותואר שני באקדמיה "רפין" בסנט. פטרסבורג. עבודותיו נרכשו ע"י מוזיאונים ואספנים מן החשובים בעולם והוצגו בכ-30 מדינות. קטלוג מסכם על עבודתו יצא לאור בשנת 2002.

לציורים של מישה ברוסילובסקי מקום חשוב בגוף העבודות של אמני רוסיה בשליש האחרון של המאה ה-20. בשנת 1960 צייר ברוסילובסקי עם Gennadi Mosin את "1918" על הדרמה של המהפכה, וזכה לפרסום בביאנאלה של ונציה. לאחר מכן "הוגלה" הציור, כביטוי אנטי-קומוניסטי, למוזיאון פריפרי, במרחק רב ממוסקבה. במשך 30 שנה נעלמה עבודתו של ברוסילובסקי מעיני הציבור וממבטם של ההיסטוריונים של האמנות הרשמיים. במהלך תקופה זו החל האמן לעסוק במיתולוגיה קדומה ובנושאים הקשורים לתנ"ך ולברית החדשה. הוא יצר סגנון אישי המאחד את מסורת הציור הרוסי עם רעיונות ואופני התבוננות אוונגרדיים.
בשנת 1989 נערכה לו תערוכה רטרוספקטיבית גדולה בפריז, בעקבותיה כתב המגזין Connaissance des Arts: "...מישה ברוסילובסקי הוא אמן משובח המציג טכניקות ציור אשר לא הוערכו כראוי במערב במשך שנים רבות".
חזרתם של הציורים אל מודעות הקהל ברוסיה ומחוצה לה התאפשרה עם תחילתה של ה"פרסטרויקה". מלבד התערוכה בפריז, הוצגו תערוכות יחיד ביקטרינבורג, מוסקבה ובארץ בשנת 2001. עבודותיו השתתפו בתערוכה "אמנות רוסית – 300 שנים", בשלוש ערים מרכזיות בסין.

Anatoli Kantor, מומחה עולמי לאמנות רוסית בת זמננו ונשיא האקדמיה לבקורת האמנות ברוסיה, מסכם כך את עבודתו של ברוסילובסקי: "האיפיונים המרכזיים של הציורים של מישה ברוסילובסקי הם קו מיתאר, קלילות וזרימה, היוצרים אווירה מלאת חיים, תנועתית ושקופה, שמולידה דימויים דמיוניים, אגדות המועלות מנבכי התת מודע, מן הזכרון הקבוצתי ומן האמנות העממית. כל אלה מעניקים לעבודתו של ברוסילובסקי אופי משתנה, זורם ועשיר במשמעויות. ניכרת אהבה למטמורפוזה, שינויי צורה בלתי צפויים, השתקפויות. הציורים יוצרים עולם בו הדמיון והמציאות נפגשים ומתמזגים". קנטור הגדיר את ברוסילובסקי כאמן מן השורה הראשונה של אמני רוסיה, מקורי ומחדש. את התערוכות במוזיאוני יקטרינבורג ופריז הגדיר כ"הצלחה סנסציונית".

בית הספר לפיסול – "בסיס" שוכן ב-"הדסה נעורים", ליד בית ינאי. זהו המוסד היחיד בארץ המתמחה בהוראת הפיסול ברמה גבוהה ומציע מסלול מיוחד לצעירים המבקשים להתפתח מקצועית בתחום הפיסול. בסיס נוסד בשנת 1993 על ידי דוד זונדלוביץ' ואליו הצטרפו לאחר זמן קצר פטר שטיבלמן, לאו ריי וקבוצה של אמנים, רובם בוגרי תואר שני אקדמי במקצועות האמנות והוראת האמנות. ההרשמה לשנת הלימודים 2008-9 התחילה ב-1 למרץ 2008.


פתיחה: 17.03.08 בשעה 20:00
נעילה: 17.04.2008
שעות ביקור: א'-ד' 10:00-15:00, ה' 10:00-14:00, ו' ושבת: בתיאום מראש
כתובת: הדסה נעורים, ליד בית ינאי, עמק חפר. 09-8663004

תגובות