שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
גלריות ומוזיאונים לאמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

26 במאי 2008הדפס
נפגענו, אך לא נכנענו – אמני הציור בפה וברגל בבית גבריאל

בתערוכה יוצגו ציוריהם של 15 אמנים, שלוש עשרה מהם מציירים בפה ו-2 ברגל, המציגים כל אחד ציור המשקף את כישורו האמנותי, דמותו הייחודית וסיפורו האישי.

מריאל ארבטמןב-1 ליוני תיפתח ב"בית גבריאל" תערוכה של אמני הציור בפה וברגל, "נפגענו, אך לא נכנענו". בתערוכה יוצגו ציוריהם של 15 אמנים, 13 מהם מציירים בפה ושניים ברגל, המציגים כל אחד ציור המשקף את כישורו האמנותי, דמותו הייחודית ואת סיפורו האישי.

לכל צייר מוגבלות ויכולת שונה, ובהתאם לכך שונים מאד הציורים בתערוכה אחד מהשני, בחומרים (אקוורל, שמן, אקריליק), בטכניקה ובגדלים. בנוסף ישנה האישיות הייחודית של כל אמן ואמן המכניסה לכל ציור וציור את הצבע והצורה הייחודיות לו.

אמני הציור בפה או ברגל הנו ארגון של ציירים נכים (100% נכות) אשר אינם מסוגלים לצייר ביד ולכן מציירים בפה או ברגל. הארגון הבינלאומי הוקם באירופה בשנת 1956. כוונת המייסדים היתה להקים ארגון שיאגד בתוכו אמנים נכים שיוכרו מבחינה אמנותית ויוכלו להגיע לעצמאות כלכלית.
בסניף הישראלי אשר הוקם בשנת 1967 חברים אמנים נכים המביעים את עצמם ורגשותיהם בצבע וברעיונות דרך ציוריהם. אמנים אלה שייכים למשפחה של אלו  שנפגעו אך לא נכנעו, שגילו אומץ לב, נחישות והתמדה ובמאמץ רב למדו ופיתחו דרך לצייר ולהתבטא באמצעות המכחול.

איציק אדיר

יליד 1947, נפגע בתאונת אופנוע. בוגר המדרשה לאמנות בבית ברל ושנים רבות נמנה על צוות המורים. במסגרת הארגון הוא מעביר הדרכות רבות לתלמידים ומורים ברחבי הארץ. איציק חבר בהנהלה העולמית של ארגון אמני הציור בפה או ברגל. נשוי + 3. מתגורר בסביון. מצייר בפה. לאיציק יש אתר אינטרנט משלו – www.adirgallery.com.

נטע גנורנטע גנור

ילידת 1979 בוגרת תואר ראשון במדעי המחשב, במכללה למנהל בראשון לציון. כיום לומדת לתואר שני. עובדת בחברת הייטק כמתכנתת. בגיל 16, עקב דלקת חריפה בעמוד השדרה, הפכה באופן פתאומי למשותקת ב-4 גפיים. מתגוררת בראשון לציון, מציירת בפה. לנטע אתר אינטרנט משלה – www.nettaganor.com.

רונן ארגלזי

יליד 1967. נפצע בתאונת אופנוע בגיל 17. מקדיש את מירב מרצו לציור בפה ולמפגשים עם בני נוער במסגרת משרד החינוך ומניעת תאונות דרכים. רונן למד גרפיקה ממוחשבת במסגרת שיקומו. גר בתל אביב ומצייר בפה. לרונן אתר אינטרנט משלו – www.argalazigallery.com.

אריה גנון

יליד 1963. סובל משיתוק מוחין מלידה. מפעיל מחשב, מצייר ומתקשר בעזרת רגלו הימנית. אריה גר במוסד ברעננה.

טובה פרי

ילידת 1955. מורה לביולוגיה, נשואה + 1. חולה בטרשת נפוצה. מתגוררת ברעננה ומציירת בפה.

רויטל שלובסקי

ילידת 1964. סובלת משיתוק מוחין מלידה. מתגוררת במוסד ברעננה. מתקשרת עם סביבתה ומציירת בעזרת רגלה הימנית.

יוחאי לוי

יליד 1966. שנה לאחר תום שירותו הצבאי נפצע אנושות בתאונת אופנוע. מקדיש מזמנו למפגשים בנושא שיקום, ציור והתמודדות עם הנכות. מתגורר במושב פדויים בדרום. מצייר בפה.

קובי רבנו

מריאל ארבטמן מצייר

יליד 1961. נפצע בגיל 32 תוך כדי עיסוק ספורטיבי במצנח רחיפה. נשוי + 3  גר בתל אביב. מצייר בפה.

אלי ארג'י

יליד 1949. נפגע במהלך קפיצה על טרמפולינה. גר במושב בני יהודה ברמת הגולן. נשוי ומצייר בפה.

מרים ברקר

ילידת 1947 בירושלים. עסקה בשרטוט בנין. בשנת 1976 חלתה באופן פתאומי בניוון שרירים. נשואה + 2 מתגוררת בכפר סבא ומציירת בפה.

שרה פוזילוב

ילידת 1939. עבדה כאחות בבית חולים אסף הרופא. חלתה בטרשת נפוצה. גרה בקיבוץ גבעת ברנר. מציירת בפה.

דניאלה ברפמן

ילידת 1952. בגיל שנתיים לקתה בשיתוק ילדים. למדה מזרחנות באוניברסיטה ועסקה בתרגום וכמורה לערבית בבית ספר אנרופוסופי. בוגרת בצלאל והאקדמיה לאמנות בממפיס, ארה"ב. הקימה את עמותה "המרכז לחיים עצמאיים". נשואה + 2. גרה בירושלים ומציירת בפה.

רוזה הרשקוביץ

ילידת 1952. בגיל צעיר הפכה למשותקת מסיבוכים רפואיים. מתגוררת במעון נכים בנתניה. מציירת בפה.

מריאל ארבטמן

יליד 1972. סובל משיתוק מוחין. עוסק רבות בספורט אתגרי ומשחק טניס שולחן בעזרת הפה. מתגורר במעון בנתניה מצייר בפה.

יפה בוזגלו

ילידת 1965. סובלת מנכות קשה כתוצאה משיתוק מוחין. הציור שבתחילת הדרך היה תחביב הפך להיות עיסוק. מתגוררת במעון בנתניה ומציירת בפה.


תקופת הצגה: 01.06.08-26.06.08
שעות פתיחה: ב'-שבת 10:00-23:00
כתובת: בית גבריאל בכנרת (ליד צומת צמח)
טלפון: 04-6751175

תגובות

נושא התגובהשםתאריך ושעה
1.זה הכוחיציק חד עין14/07/2010 14:06

הכוח שאתם מראים,מעניק לי כאוהד את העצמה להתחזק , ללמוד ולהעריץ.ההתגברות על הקשיים מעניקה לכם את הכוח להתמודד עם קשיים נוספים לנכות כאן היא הופכת ליתרון כי אין בריאים מכם.
איציק

[הוסף תגובה]