שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
גלריות ומוזיאונים לאמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

1 ביולי 2008הדפס
דיבורים – תערוכת ציורים של אייל גפן בגלריית שורשים

אייל גפן מציג תערוכת ציורים חדשה אותה הוא מגדיר כהתכתבות אינטימית שלו עם עצמו. התערוכה, משלבת טקסטים וציורים, והיא בעלת אמירה פוליטית-חברתית נוקבת. 11.07.08-01.08.08 בגלריית "שורשים".

אוצרת: שרה צ'יבוטרו

ב-11 ביולי תיפתח בגלריית "שורשים" תערוכת הציורים "דיבורים" של השחקן והבמאי והמפיק אייל גפן. זו היא תערוכת היחיד השנייה של גפן, אותה הוא מגדיר כהתכתבות אינטימית שלו עם עצמו.  בדומה להתנהלותו בחיים האישיים גם באמנות הוא אינו משאיר סימני שאלה, ונותן את הסאבטקסט – הציורים מלווים בטקסט, עם אמירות פוליטיות וחברתיות, שלא משאירים מקום לספקות, חלק גדול מהעבודות נולדו בזמן שעבד גפן על הצגת היחיד שלו "או לא להיות", הרצה בימים אלו, אותה הוא מגדיר כחשבון נפש, ומבט עמוק ונוקב לתוך המראה.

אייל גפן, דיבורים    אייל גפן, דיבורים    אייל גפן, דיבורים

החזרה לבמה אחרי 25 שנים, היתה אירוע מכונן עבור גפן, והיא יצרה התרחשות פנימית, הביאה להרבה תובנות, והוציאה דברים רבים שהיו "תקועים" כפי שהוא מעיד החוצה, דברים שלא ידעו לשמור את עצמם בפנים ומצאו דרך אל הנייר. גפן מציג בתערוכה 33 ציורי שמן שהם תמונות מוקפאות של אנשים שרגע לפני או רגע אחרי אמרו משפט שלא ימחק לעולם, הצבעוניות היא דוקומנטארית, הכל מצטרף לאותו רגע שנרקם המשפט של האיש או האישה. גפן: "אני בא לבקר את האנשים בעבודות שלי לפחות ארבע פעמים במהלך החודש ורק אחרי שהוא בטוח שאף אחד לא מזייף אני חותם על העבודה".

אייל גפן, דיבורים    אייל גפן, דיבורים


פתיחה: 11.07.08 בשעה 14:00
נעילה: 01.08.2008
שעות פתיחה: א'-ה' 10:30-19:00, ו' 10:30-13:30
כתובת: ככר הבימה 4, ת"א

תגובות