שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
גלריות ומוזיאונים לאמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

13 ביולי 2008הדפס
דיוקנאות על הסף – החיים והמוות בתערוכת צילומים בחיפה

"דיוקנאות על הסף" היא תערוכת צילומים נוקבת המוצגת לראשונה בישראל, בגלריה החדשה או*ג'י שבחיפה.


דיוקנאות על הסף54 דיוקנאות של 23 חולים סופניים, החל מגיל הינקות ועד לאנשים בני 80 ומעלה, שצולמו ותועדו בידי זוג היוצרים הגרמנים הצלם וולטר שילס והעיתונאית ביאטה לקוטה במהלך חודשים ארוכים, יוצגו לראשונה בישראל בתערוכה אשר תיפתח בגלריה החדשה או*ג'י, בחיפה, ביום חמישי, 10 ביולי, בשעה 20:00 (פתיחה למוזמנים) במעמד שגריר גרמניה בישראל – ד"ר האראלד קינדרמן, ראש מכון גתה – ד"ר גאורג בלוכמן ויוצרי התערוכה: גב' ביאטה לקוטה ומר וולטר שילס, אשר יגיעו במיוחד ארצה לרגל האירוע.

העיתונאית ביאטה לקוטה והצלם וולטר שילס ביקשו את רשותם של 23 חולים סופניים, השוהים בהוספיס ללוותם במהלך השבועות האחרונים לחייהם: תוצאות מסע זה מציגות תובנות ויזואליות ותיאורים מרגשים בהם נראים פורטרטים של בני אדם לפני ואחרי מותם. עדויותיהם ומחשבותיהם של המתועדים חושפות את ערכם היקר של החיים וגורמים לנו לחשוב ולהעריך מחדש את המובן מאליו הנקרה לנו בחיי היום יום, אומרים היוצרים.

סדרת העבודות המוצגות לראשונה בישראל הגיעה ארצה לאחר תצוגות שזכו להדים רבים וביקורות נלהבות בארצות אירופה. לגלריה או*ג'י תגיע התערוכה ממוזיאון Wellcome Collection שבלונדון, שם תוארה על ידי המבקרים כ"תערוכה יוצאת מן הכלל, עמוקה ובלתי נשכחת. תערוכה המוצאת אצילות ויופי בנושא שכזה", מישראל תמשיך התערוכה לברן, שוויץ.

דיוקנאות על הסףעל היוצרים

הצלם וולטר שילס נולד בבלנדשוט, בוואריה, בשנת 1936. את תחילת דרכו היצירתית החל בתחילת שנות ה-50, בעיצוב חלונות ראווה בברצלונה, טורונטו וג'נבה, עוד בטרם גילה את אהבתו לאומנות הצילום. בשנת 1966 הגיע לניו יורק והפך לצלם. חזר לגרמניה ב-1970 ועבד כצלם פרסומות, צילם עבור מגזינים לאופנה ואחרים. בשנת 1975 עבר חוויה מכוננת, לדבריו, אירוע דרמטי שיצר מפנה בקריירה שלו כצלם. הוא התבקש לתעד את רגע הלידה למגזין הורות. זו הייתה הפעם הראשונה לדבריו בה ראה את פניו של הרך הנולד. תהליך הצילום של התינוק שזה עתה נולד הוביל אותו לפתח עניין הולך וגובר בפורטרט האנושי. מהר מאד הפך שילס לצלם פורטרטים של אמנים, פוליטיקאים ודמויות מוכרות בחוגי התרבות והחברה.
שילס, חבר באקדמיה לאמנויות בהמבורג וחבר כבוד ב-Alliance of Freelance Photo Designers ו-2005 Hasselblad Master. הוא הציג מספר רב של תערוכות בעולם ואף פרסם מספר ספרים.

ביאטה לקוטה, נולדת בקאסל, גרמניה ב-1965. למדה ספרות גרמנית ומדעי המדינה בהיידלברג. החל משנת 1999, היא חברת מערכת במדור המדע של העיתון "דר שפיגל" וכותבת מאמרים בתחומי המדע והפסיכולוגיה.

על הגלריה

גלריה או*ג'י – גלריה אינטראקטיבית, נפתחה ב-17 באפריל 2008, על ידי זוג האדריכלים גסטון צהר, יליד גרמניה, בוגר לימודי ארכיטקטורה בברלין ושטוטגרט ומירב (סלוש) איתן, ילידת ישראל, בוגרת לימודי ארכיטקטורה בבצלאל. צהר ואיתן מגדירים את הגלריה שלהם כגלריה חדשנית הפועלת כ"עבודה בתהליכים", הגלריה מתמקדת ב-3 תחומים עיקריים: ארכיטקטורה ועיצוב, מודעות סביבתית ואחריות חברתית.

"גלריה או*ג'י הוקמה בכדי למלא תפקיד פעיל בעיצוב עולמנו והבנתנו את יכולותינו להשפיע עליו באופן האישי והקבוצתי, באמצעות התמקדות בנושאים עכשוויים לאומיים ובין לאומיים העומדים על סדר היום – כמו אחריות סביבתית ועיצוב בר קיימא. הגלריה תעודד מפגשים לא פורמאליים ותהיה מעורבת בפרויקטים חברתיים, סביבתיים ותעודד דיאלוג רב תרבותי בין מגזרים שונים באוכלוסיה", אומרים המייסדים.


פתיחה: 10.07.08 בשעה 20:00
נעילה: 20.09.2008
שעות ביקור: ב'-ה' 10:00-20:00, ו'-שבת 10:00-18:00
כתובת: רח' הנמל 35, חיפה

תגובות