שלום אורח [כניסה]
פורומים|הרשמה לאתר ועדכון|אודות|צור קשר
עמוד ראשי
אמנות
גלריות ומוזיאונים לאמנות
מטבעות העת החדשה ומדליות
שטרות ואמצעי תשלום
בולים
עתיקות ומטבעות עתיקים
טלכרטים וכרטיסי חיוג
רכבי אספנות
עטים ומכשירי כתיבה
יינות וכהילים
נושאים שונים
מכירות פומביות קרובות
רשימת עמותות ומועדונים
עמותת אספני שטרות ומטבעות
אגודת אספני טלכרט בישראל
מועדון העט הישראלי
עמותת א.נ.ק.ה – נשק קר
כתבות נוספות

20 ביולי 2008הדפס
תאודור גנץ ודניאלה ברון-כהן בתערוכה בוואהל סנטר

ביום חמישי, ה-31 ביולי 2008, בשעה 20:00, תיפתחנה התערוכות "דרכים" של הצייר תאודור גנץ ו"עלים" של הצלמת דניאלה ברון-כהן בוואהל סנטר שמול אוניברסיטת בר-אילן.

אוצר: גיא עולמי

עלים – דניאלה ברון-כהן

דניאלה ברון-כהןדניאלה ילידת הארץ. לאחר שרותה הצבאי למדה ספרות אנגלית באוניברסיטה העברית בירושלים. עבדה כ-PA של הצ'לן האגדי פאבלו קזלס ואף עם הכנר אייזיק שטרן בפתיחת האמפיתיאטרון בקיסריה, בתקופה בה אהבתה למוסיקה ולצבע החלה לבוא לידי ביטוי. כיום היא נשואה ואם לשלושה בנים. היא מתגוררת בלונדון, שם סיימה תואר בסוציולוגיה והשלימה לימודיה במכון לאנליזה קבוצתית (Institute of Group Analysis). בעקבות אמה, היא לימדה תנועה ומחול במשך שנים רבות.

לצילום הגיעה דניאלה כאשה בשלה. אך עם זאת היו לה 5 תצוגות ב- 10 השנים האחרונות: 2 בישראל במרכז המועצה לישראל יפה בתל-אביב ו-3 בלונדון, ובהן אף ב-Hampstead Garden Suburb Gallery. תמונותיה מוצגות ב-5 יבשות, וגם אצל המלכה האם המנוחה בארמון סנט-ג'יימס. תצוגותיה הקודמות כללו שקיעות נדירות – רובן מישראל. דניאלה אף מוצאת נושאים אוניברסאליים ועומקים נפשיים בדיוקנותיה.

תמונותיה האופייניות הן של טבע – לעיתים קרובות קליידוסקופים של צבעי סתיו בעלים סחופי רוח; מבט חטוף של ניצני אביב בהילה של כפור מאוחר; לפעמים עלה סתיו אקזוטי, מוגדל עד שנעשה אובייקט אמנות מופשט – ואשר לרוב מתגלה לעיניה ממש לפתח דלתה בהמפסטד הית'.

תאודור גנץדרכים – תאודור גנץ

גנץ, בן יחיד, יליד בוקרשט 1951. בגיל 10 עשה עלייה לדימונה, 7 שנים אח"כ עבר לבאר-שבע כשגם את שירותו הצבאי העביר בנופי המדבר... בסיני. דרכו האמנותית החלה דווקא בפיסול בחומרים אורגניים (או במילים אחרות... קקי!) ורק לאחר שהוריו שכנעוהו שזה לא יאה וגם קצת איך לומר עסק... מסריח, הוא החל לצייר. אבל בעצם תאודור למעשה צייר מאז ומתמיד, עוד בימיו כילד בבית-ספר היסודי וכנער מתבגר בתיכון, הוא עיצב וצייר תפאורות להצגות ואף השתתף בהן באופן פעיל. מלבד תחום הציור, עבד הוא לפרנסתו בשיווק ומכירות במשך למעלה מ-30 שנה.

לפני כעשור כתוצאה מפגיעה של ווירוס קטלני שגרמה לו לבקר בעולם הבא לזמן קצרצר, הוא התעורר (תרתי משמע) לחיים אחרים. תאודור התחבר לעולם המטאפיסי ובתהליך איטי וממושך הוא "חפר" עמוק בנשמתו והגיע לתובנות חדשות. בארבע השנים האחרונות עוסק תאודור ברפואה אלטרנטיבית (רייקי משולב בעוצמת הרכות), באבחון ייעוץ והכוונה, וגם בהנחיית סדנאות לציור אינטואטיבי ע"פ שיטתו של ד"ר פיינשטיין. כשבמקביל הוא מנהל את "כוליות-בית לאמן ולמטפל" המהווה מרכז לטיפולים ולהנחיית סדנאות אמנות ומודעות.

"דרכים" המוצגת עתה במרכז וואהל סנטר בבר-אילן היא תערוכתו השנייה בה מוצגות עבודות שצייר במהלך השנים האחרונות, במגוון סגנונות המאפיינים נאמנה את שעבר עליו בכל אותה התקופה המשתקפת על הבד, בד בבד עם סיפור חייו. ציוריו ישירים, מלאי צבעוניות ושופעי רוחניות, ולכאורה, פשטניים הם למראה, אך בפועל, מכילים הם בתוכם עולם ומלואו ומבטאים מבעד לבד את נקודת מבטו ורחשי ליבו.


פתיחה: 31.07.08 בשעה 20:00
נעילה: 31.08.2008
שעות פתיחה: א'-ה' 10:00-19:00, ו' 10:00-13:00
כתובת: דרך קרן היסוד (רח' אנה ווב), מול אוניברסיטת בר-אילן

תגובות