• הענקת מטבע "יד ושם" בהנפקת בנק ישראל ע"י הנגידה, הגב' קרנית פלוג
  • מטבע נוסף זוכה בפרס בתחרות מטבעות בינלאומית
  • מטבעות בנק ישראל - כעת במכירה
  • שטרות ישראל מהעבר
  • עוד באתר
אסימון הברכה המסורתי של החברה, המציג השנה את בית כנסת "החורבה" המפואר שברובע היהודי של העיר העתיקה בירושלים, מוצע כעת במחיר 49 ש"ח.

אסימון הברכה יינתן כמתנה בחנויות, ללא עלות, כמו-כן עם כל הזמנת אינטרנט המתקבלת עד סוף יונואר 2014. 
לציון 60 שנה ליד ושם הנפיק בנק ישראל מטבע זיכרון מיוחד שהוענק ביום ראשון, 1.12.2013 ליו"ר יד ושם אבנר שלו על ידי הנגידה ד"ר קרנית פלוג
בתמונה: אבנר שלו יו"ר יד ושם מימין עם המטבע אותו העניקה לו דר קרנית פלוג נגידת בנק ישראל. מימין ליד אבנר שלו יוסי למל האמן שעיצב את המטבע ומשמאל אביב כץ מנכ"ל החברה הישראלית למדליות ולמטבעות
לרגל שנת ה 60 להיווסדו של יד ושם הנפיק בנק ישראל מטבע זיכרון מיוחד. המטבע הוענק בחנוכה, יום א' כ"ח בכסלו, 1.12.2013 ליו"ר יד ושם אבנר שלו, באירוע שהתקיים ביד ושם במעמד נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג.
 
המטבע, שעוצב על ידי האמן יוסי למל נושא בצידו האחד, את סמל המדינה, הערך הנקוב, את המילה "ישראל" בעברית, באנגלית ובערבית, שנת ההנפקה וסימן הטביעה. בצידו השני, צד הנושא, המטבע מתאר חולצת פסים וטלאי כדוגמת הבגד שאולצו היהודים ללבוש בשואה. מגן דוד העומד ברקע מסמל את המשכיות העם בארצו, מדינת ישראל ואת המעבר משואה לתקומה. בהיקף, הכיתוב "יד ושם – 60 שנה" בעברית, באנגלית ובערבית.
 
יד ושם הוא המרכז העולמי להנצחת ששת מיליוני היהודים שנרצחו בשואה שנוסד ב - 1953 על פי חוק שנתקבל בכנסת ישראל. יד ושם עוסק זה 60 שנה בתיעוד, במחקר, בחינוך ובהנצחת השואה באמצעות ארכיונים, ספריה, מכון-בין לאומי לחקר השואה, בית ספר בין-לאומי להוראת השואה, מוזיאונים ועל ידי הכרה בחסידי אומות העולם. יד ושם מקיים פעולות הנצחה מגוונות עם ניצולי השואה ודורות ההמשך, לזכרם של הנרצחים ולעולם היהודי שחרב. פעולותיו של יד ושם קיבלו הכרה והוקרה בישראל ובעולם – בשנת 2003 זכה יד ושם בפרס ישראל לתרומה מיוחדת לחברה ולמדינה, בשנת 2007 קיבל יד ושם את פרס יורש העצר הספרדי להרמוניה, המקביל לפרס נובל של מדינות דוברות ספרדית בעולם. בשנה זו העניק נשיא צרפת ליו"ר יד ושם את אות לגיון הכבוד הצרפתי. איסוף שמות הנרצחים בשואה הוא אחד מהמשימות החשובות של יד ושם כבר 60 שנה. המאגר המרכזי של שמות קרבנות השואה, הכולל כ-4.2 מיליון שמות, נמצא ברשת האינטרנט. לאחרונה הוכרז אוסף דפי העד בהם מונצחים שמות הקרבנות כ"אוסף זיכרון עולם" מטעם אונסק"ו.
 
חלק מהרווחים ממכירת המטבעות, ייתרמו ליד ושם.

 
מטבע זיכרון "תל מגידו" בסדרת אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו זכה בפרס בתחרות בין-לאומית בויצ'נזה, איטליה
מטבע הזיכרון 2 ₪ מכסף "קשוט" בסדרת "אתרי מורשת עולמית" של אונסק"ו, שהנפיק בנק ישראל ושהוקדש למפעל המים בתל מגידו, זכה בפרס בתחרות הבינלאומית העשירית INTERNATIONAL PRIZE VICENZA NUMISMATICA שנערכה בעיר ויצ'נזה שבאיטליה, ונבחר כ"הצגה האדריכלית היפה ביותר שהוצגה על גבי מטבע בשנת 2012".

הבחירה בוצעה ע"י חבר שופטים מומחה מתחום הנומיסמטיקה ומחברים בארגון הנומיסמטיקה, ובארגוני אספני מטבעות איטלקיים.
בבחירתו, ציין חבר השופטים את ההצגה האלגנטית והמרומזת של מפעל המים בתל מגידו על גבי המטבע, כחלק מהאתר הארכיאולוגי כולו – הצגה ומתן ביטוי מלאי יופי ומסתורין.

מארגני התחרות בירכו את בנק ישראל, את החברה הישראלית למדליות ולמטבעות בע"מ ואת מעצבת המטבע – גב' אסנת אשל, על ההישג החשוב.

מטבע "תל מגידו" הינו הרביעי בסדרת המטבעות שהקדיש בנק ישראל לאתרי מורשת עולמיים של אונסק"ו בישראל.  קדמו לו מטבע שהוקדש לעיר הלבנה תל אביב, למצדה ולעכו העתיקה.

זו הפעם הרביעית שמטבע זיכרון שמנפיק בנק ישראל זוכה בתחרות הבינלאומית בויצ'נזה. בעבר זכו מטבעות הזיכרון" תל אביב, העיר הלבנה" ו"עכו" בסדרת אתרי מורשת של אונסק"ו, "וגר זאב עם כבש" בסדרת "תמונות מן התנ"ך", ו"התעמלות" שהונפק בשנת 2011 לכבוד אולימפיאדת לונדון.
 
מטבע כסף רגיל
''ויעל אליהו בסערה השמים''
מטבע 16 בסדרת "תמונות מן התנ"ך", המתאר את מרכבת האש והסוסים לוקחים את אליהו בסערה השמיימה, ותלמידו אלישע המזועזע צועק אליו מהארץ.
מטבע כסף קשוט
"יד ושם -60 שנה"
מטבע יום העצמאות ה-65 למדינת ישראל.
 
מטבע זהב זעיר
"דניאל בגוב האריות "
מטבע זיכרון זעיר בהנפקת בנק ישראל, 17 בסדרת "תמונות מן התנ"ך".
מבחר שטרות ישראל מהעבר
שטרות ישראל מספרים את ההיסטוריה של ישראל ומשקפים את השינויים הרבים, ביחס למדינות אחרות, בשם המטבע. כל שטר מייצג תקופה מסויימת בתולדות ישראל. חלק מהשטרות מספרים את סיפורם של האישים הבולטים באותה תקופה.

אנו שמחים להציע מבחר שטרות הסטוריים ומעניינים שהיו במחזור משנת 1959 עד שנת 1986, במצב חדש.
סט 14 מטבעות היסטוריים
סט 14 מטבעות מסדרת האגורות החדשות והשקל הישן
(כולל 5 מטבעות מיוחדים)
כמות מרבית: 500 בלבד
חמסות קרמיקה

חמסות אומנותיות בעיצובים שונים בשילוב מדליות ומטבעות.
עדיליונים בשילוב מטילי זהב
סדרת תכשיטים יוקרתית המשלבת את מטיל הזהב "יונת השלום" כמוטיב מרכזי בעיצוב. מטילי הזהב המשובצים הינם בדרגת הטוהר הגבוהה ביותר 999.9 החל מ-1 גרם.